Krúžok voltíže

a starostlivosti o zvieratká

Krúžok je určený pre žiakov základných škôl do veku 10 rokov a deti z materských škôl vo veku 5-6 rokov

Maximálny počet detí na jeden krúžok – 10

Krúžok prebieha na našom ranči v Devínskej Novej Vsi (Mlynská 48):

  • pre žiakov základných škôl: v utorok od 15:00 do 17:00 
  • pre žiakov materských škôl: vo štvrtok  od 15:00-17:00 
  • Je možné si vybrať jeden z týchto dní, nie je nutné prihlásiť sa na oba.


Utorok (ZŠ): 
6(+1) marec-apríl
3.3., 10.3., 17.3., 24.3., 31,3., 7.4. a náhradný termín 21.4. – VOĽNÉ MIESTA

6(+1) máj – jún

8.4., 5.5., 12.5., 19.5., 26.5., 2.6. a náhradný termín 9.6. – VOĽNÉ MIESTA 

Štvrtok (MŠ): 
6(+1) marec-apríl
5.3., 12.3., 19.3., 26.3., 2.4., 16.4. a náhradný termín 23.4. – VOĽNÉ MIESTA

 6(+1) máj – jún
30.4., 7.5., 14.5., 21.5., 28.5., 4.6. a náhradný termín 11.6. – VOĽNÉ MIESTAPočas štátnych sviatkov a školských prázdnin krúžok neprebieha. Cena krúžku
:
Utorok:
6 + 1 termínov (marec-apríl) –102 € (114 € s vyzdvihovaním dieťaťa zo školy)  
6 + 1 termínov (máj – jún)  –102 € (114 € s vyzdvihovaním dieťaťa zo školy)  


Štvrtok:

6 + 1 termínov (marec-apríl) – 102 € (114 € s vyzdvihovaním dieťaťa zo školy)
6 + 1 termínov (máj – jún)  – 102 € (114 € s vyzdvihovaním dieťaťa zo školy)

 – možnosť platby na dve splátky –

 

Prihlasovanie na krúžok:  konikypreskolky@gmail.com

Doprava na krúžok:

  • Vlastná doprava: dieťa treba doviezť na krúžok pred 15:00 a vyzdvihnúť si ho o 17:00 hod.. Prosíme o dôslednosť v dodržiavaní uvedených časov.
  • Možnosť vyzdvihnutia a dopravenia dieťaťa na krúžok nami: Za príplatok ponúkame možnosť vyzdvihnutia Vášho dieťaťa zo škôl v Devínskej Novej Vsi na základe splnomocnenia od rodičov. Deti vyzdvihujeme a dopravujeme autom. 

Náplň krúžku

   Náplň krúžku spočíva vo výučbe základov ovládania poníka zo sedla,  starostlivosti o všetky naše zvieratá a výučbe základov voltíže. Voltíž je jednoduchá gymnastika na konskom chrbte bez použitia sedla. Výučba prebieha hravou formou na veľkom koni (nie na poníkovi), ktorý má na sebe deku a madlá, ktorých sa dieťa môže držať. Výučba základov ovládania koňa prebieha na poníkovi v uzavretej kruhovej ohrade, v prípade školákov na koni. Školáci okrem ovládania koňa v kroku pracujú aj v kluse. Starostlivosť o zvieratá zahŕňa rozličné aktivity od ich kŕmenia, česania poníkov až po čistenie výbehov.   Súčasťou krúžku je aj vysvetľovanie teórie prostredníctvom krátkych prednášok a diskusie s deťmi, počas ktorých preberáme rozličné témy ako sú napr. časti tela koňa, chody koňa, jazdecká výstroj, kŕmenie zvierat, ošetrovanie koní, život v stáde, vodenie či lonžovanie poníkov. Pripravené sú rozličné aktivity, v ktorých si deti majú možnosť overiť a vyskúšať nadobudnuté poznatky.   

Náš krúžok nie je jazdeckým krúžkom – cieľom nie je naučiť dieťa jazdiť na koni.

Priebeh krúžku  

Počas krúžku každé dieťa jazdí buď na poníkovi alebo veľkom koni po dobu cca 15 min. Z časových dôvodov nejazdí každé dieťa počas jedného krúžku na koni aj poníkovi, ale striedajú sa každý týždeň – tzn. ak jeden týždeň jazdí dieťa na poníkovi, ďalší týždeň jazdí na veľkom koni. Deti, ktoré nejazdia, sa zatiaľ venujú ostatným aktivitám.   V prípade nepriaznivého počasia sa jazdí v stajni na poníkovi a pre ostatné deti máme prichystaný alternatívny program vo vyhrievanej klubovni a stajni (napr. starostlivosť o výstroj, viazanie konských uzlov, česanie poníkov v stajni, hry s konskou tematikou, vypracovávanie pracovných listov…).

Potrebná výbava: Jazdecká alebo cyklistická prilba, pevná obuv, gumáky, pršiplášť alebo nepremokavá bunda, náhradné veci na prezlečenie, dlhé nohavice na jazdenie, prezuvky do klubovne, podľa počasia čiapka/šiltovka, v prípade horúcich dní ku koncu krúžku opaľovací krém a repelent. Veci je možné nechať u nás v klubovni.

   Deti majú zabezpečený pitný režim (voda alebo teplý čaj na chladnejšie dni), je však vhodné im zabaliť menší olovrant.

Viac informácií na tel. č.: 0910 293 662 
alebo konikypreskolky@gmail.com